Dwa i pół tysiąca zeszytów szkolnych rozdano w Radzie Wspólnoty Samorządowej w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień. Na uczniów czekały też bogato wyposażone piórniki, bloki rysunkowe oraz tornistry. - Te wyprawki są przeznaczone dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Na Białym Kamieniu takich rodzin jest coraz więcej, ale na szczęście są ludzie dobrej woli, są wolontariusze, więc możemy przygotować wyprawki do szkoły. 1 września dziecko powinno pójść do szkoły uśmiechnięte, jak te kolorowe zeszyty, i żeby nie miało stresów - mówi szef wspólnoty, Ryszard Nowak. Wyprawki wydawano według sporządzonej wcześniej listy, akcja przebiegała spokojnie i bez kolejek.
Jako pierwsze otrzymały swój przydział Andżelika z mamą. - Mam zeszyty, piórnik i plecak - cieszyła się dziewczynka. - To wielka pomoc, oprócz Andżeliki mamy jeszcze dwoje dzieci, wydatki są ogromne - mówi mama Andżeliki. Wyprawki dla uczniów na Białym Kamieniu mają już 20-letnią tradycję. - Od samego początku współpracuje z nami firma, od której mamy zeszyty - mówi Ryszard Nowak. W akcji rozdawania przyborów szkolnych od trzech lat udziela się 9- letnia Klaudia Sojka. - Aż rwie się do tej pracy - śmieje się babcia dziewczynki. Wyprawki, organizowane przez Ryszarda Nowaka, to jedyna taka akcja w mieście. Jeszcze kilka lat temu podobną inicjatywę, pod hasłem "Podaruj dzieciom kredki" prowadziła wspólnota samorządowa na Piaskowej Górze. O wyprawki dla dzieci z klas od 1 do 3 można się także starać w ramach programu rządowego. Rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 351 zł, do 15 września mogą złożyć wniosek u dyrektora szkoły o zwrot kosztów poniesionych na przybory szkolne. Dofinansowanie wynosi od 70 do 170 zł.
Źródło: Szela / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej