Pospolite ruszenie dla małej Julki z Wałbrzycha. Dziewczynka urodziła się rok temu z wagą niespełna
Powinno się wyłożyć pieniądze z funduszy na ochronę zdrowia, bo to się szybko zrekompensuje niższymi kosztami leczenia. Szczepienie na pewno jest tańsze, niż pobyt pacjenta na oddziale intensywnej opieki medycznej - twierdzi Mariusz Bielawny, neonatolog ze Szpitala Ginekologiczno – Położniczego w Wałbrzychu. Dziewczynka pozostawała w szpitalu przez pół roku, później była leczona w specjalistycznym ośrodku chorób płuc w Karpaczu. W czerwcu, ku ogromnej radości rodziców, została wypisana do domu. Niestety, małe płucka nadal są najsłabszym ogniwem jej organizmu. Z pomocą pospieszyły lokalne media i centrum wolontariatu. - To był właściwie wspólny pomysł lokalnych mediów, Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży i Urzędu Miasta. Wszyscy obiecali pomoc - mówi Sylwia Królikowska z Gazety Wrocławskiej. Lukasz Hoppe ze stowarzyszenia chciałby zebrać przynajmniej 30 tysięcy zł, tak, aby wystarczyło na sześć dawek. - Uważam, że to niezbędne minimum. Liczymy na hojność i wielkie serca mieszkańców - mówi wolontariusz.
Źródło: Szel / 30minut
joanna28 2008.11.01 20:51:58 IP: 93.105.93.156 | bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!! |
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej