Szczęśliwie i pełnym sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz 11-letniego Radka Księżyka z Katowic. Chłopiec po operacji serca wraca do zdrowia, które zawdzięcza łańcuchowi ludzi dobrej woli, a przede wszystkim inicjatywie Agnieszki Wieszczek, wałbrzyskiej zapaśniczki, zdobywczyni brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Przypomnijmy, że Agnieszka przeznaczyła swoje trofeum na ratowanie życia ciężko chorego dziecka. Medal wykupili wałbrzyscy przedsiębiorcy, a uzyskana ze sprzedaży kwota została przekazana na opłacenie pobytu Radka w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Monachium. Operację przeprowadził tam światowej sławy kardiochirurg prof. Edward Malec. Najważniejsze, że grudniowy zabieg zakończył się pomyślnie.
- Był już najwyższy czas na operację, bo chłopiec przez minione lata sporo przecierpiał. Podczas jego pobytu w klinice, często ze sobą rozmawialiśmy i cieszę się, że mogłem pomóc jemu i jego bliskim. Jestem przekonany, że Radek będzie systematycznie dochodził do zdrowia i może nawet zajmie się w niedalekiej przyszłości rekreacyjnym uprawianiem sportu, oczywiście poza dyscyplinami wymagającymi większego obciążenia organizmu. W zależności od stanu jego zdrowia, za pół roku lub rok czekać go będzie jeszcze jedna operacja, ale najważniejszy krok już za nim - powiedział prof. Malec. Losy Radka pilnie śledziła nasza olimpijska medalistka. - Od momentu wyjazdu Radka do Monachium, niecierpliwie nasłuchiwałam wieści z kliniki. Wiadomość, której oczekiwałam, przekazał mi telefonicznie jego ojciec. Wielka jest moja radość, że operacja się udała, a Radek otrzymał nowe życie. To ogromna satysfakcja pomóc choremu dziecku. Jestem dumna i szczęśliwa, że mój medal przydał się Radkowi, któremu życzę zdrowia i wielu życiowych sukcesów - mówi Agnieszka Wieszczek, dziewczyna, która jako zawodniczka i człowiek może służyć młodym za wzór.
Źródło: (Andrzej Basiński) / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej