Wanda Radłowska otrzymała w ostatnim czasie dwie nagrody, którymi doceniono jej aktywną działalność ukierunkowaną na osoby starsze. Pierwsza z nich, to Nagroda Zamku Książ w kategorii „Aktywny człowiek trzeciego wieku regionu wałbrzysko – świdnickiego”, natomiast druga, to Nagroda Główna „Nestor” Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii „Dolnośląska organizacja samorządowa, osoba działająca na rzecz seniorów”.
Wanda Radłowska jest obecnie przewodniczącą komisji kultury i organizacji wolnego czasu przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu.
- Nagrody te stanowią swojego rodzaju podsumowanie mojej dotychczasowej, pięcioletniej działalności wśród seniorów jako przewodniczącej koła PZERiI na Podzamczu oraz zastępcy przewodniczącego komisji kultury przy Zarządzie Okręgowym. Doceniono moją pracę i odczuwam z tego powodu satysfakcję. Wiele pomysłów i inicjatyw, które początkowo wydawały się trudne do zrealizowania, a nawet szalone, doczekało się zamierzonego efektu. Spodobały się, wyzwalając aktywność i kreatywność ludzi starszych. Myślę tu przede wszystkim o Teatrze Tańca „Dawka Energii”, który powstał w kwietniu ubiegłego roku. Dzięki znakomitej współpracy z choreografem, udało się obalić pokutujące ciągle stereotypowe stwierdzenia mówiące o tym, że osoby starsze skazane są jedynie na bezruch i oglądanie telewizji. Pierwszy spektakl zaprezentowany został 31 sierpnia w Teatrze Dramatycznym i od tego czasu obserwujemy systematyczne powiększanie się tej grupy. Aktywność członków naszego związku została potwierdzona podczas Dnia Seniora i Dnia Inwalidy oraz udziałem ludzi starszych w spektaklach artystycznych i zawodach sportowych, a także wystawie rękodzieła, która zilustrowała pomysłowość pań wyszywających. Proszę sobie wyobrazić, że rywalizację w rzutach piłki do kosza, wygrała niewielka wzrostem… osiemdziesięciolatka! Dowodzi to, że i ludzi trzeciego wieku stać na wiele oraz że noszą jeszcze w sobie spore rezerwy sił i umiejętności. Dołożymy wspólnie starań, by nadal inicjatywa i kreatywność nestorów znajdowała właściwy wyraz i dawała im wiele satysfakcji – powiedziała Wanda Radłowska.
Andrzej Basiński / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej