Wprawdzie Jubileusz 10-lecia samorządu powiatowego za nami, dzisiaj Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa osobiście wręczał nagrody wszystkim dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, która wzięła udział w organizowanym przez Starostwo konkursie na wykonanie Herbu Powiatu Świdnickiego.
-"Cieszę się, że tak wielu z was przyjęło zaproszenie do udziału w naszym konkursie. Wszystkie prace, które wpłynęły do starostwa, były bardzo ładne i każdy uczeń włożył w ich wykonanie mnóstwo wysiłku. Techniki wykonania herbu naszego powiatu były przeróżne i w wielu przypadkach wręcz zaskoczyła nas pomysłowość dzieci." - mówił Starosta Zygmunt Worsa.
Nagrody główne, które otrzymali:
Jarosław Tomczyk z DPS Powiatowy Zespół Szkół w Bystrzycy Dl. Gimnazjum Nr 3 w Świebodzicach oraz Piotr Kubiak z PZSS w Bystrzycy Dolnej Gimnazjum Nr 5 w Świdnicy zostały wręczone podczas uroczystej Gali w Teatrze Miejskim w dniu 16 stycznia br.
Dzisiaj nagrody otrzymali pozostali uczestnicy konkursu. Dla dzieci było to niesamowite przeżycie. W placówkach Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach , Świdnicy, Strzegomiu i Bystrzycy Dolnej na delegacje z powiatu czekał specjalnie zwołany z tej okazji apel. Po apelu były gratulacje i wpisy do pamiątkowej księgi gości. Dzieci już czekają na kolejne konkursy.
Monika Żmijewska
Rzecznik Prasowy - swidnica.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej