To efekt piątej już zbiórki krwi w Świebodzicach, którą przeprowadzono w piątek, 13 lutego w Miejskim Domu Kultury. Tradycyjnie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mogli liczyć na świebodziczan w różnym wieku. Nie tylko młodzież chętnie oddawała krew.
- W Świebodzicach mamy już swoich stałych krwiodawców, można powiedzieć, że mamy do czynienia z krwiodawstwem rodzinnym - mówi Teresa Kamińska z RCKiK. - No i jak zwykle nie zawiedli młodzi ludzie.
W sumie chętnych do oddania krwi było 65 osób, ale najcenniejszym lekiem mogło się podzielić 55 osób. Jak zawsze w takich wypadkach chęci musiały zostać zweryfikowane przez badania. Podczas pierwszej w tym roku zbiórki najwięcej krwi oddały panie - aż 38, panów było 27. Po raz pierwszy na akcję przyszło 21 osób.
Organizator akcji, Paweł Bobrowski, składa podziękowania pracownikom Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach za pomoc w organizacji i promocji akcji, Kamilowi Markowiczowi za przekazanie gadżetów dla honorowych krwiodawców, Zakładowi "Invest Śnieżka" za przekazanie słodyczy oraz "Eurobankowi" za przekazanie gadżetów promocyjnych.
Więcej informacji na temat akcji na stronie www.krwiodawcy.eu
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej