Za nami kolejne spotkanie z cyklu spotkań pod nazwą "Służyć i chronić", które odbyło się 5 marca w siedzibie Wspólnoty Samorządowej obszaru "Nowe Miasto". Przedsięwzięcie realizowane jest przez członków Wspólnoty raz w miesiącu przy każdorazowym udziale funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.
- To już kolejny rok realizacji tej cennej inicjatywy, która pomaga mieszkańcom otworzyć oczy na pewne problemy i bolączki. Cieszymy się, że na spotkania przybywa za każdym razem po kilka osób, jednak z drugiej strony nasuwa nam się pytanie czy jest tak dobrze, że należy się tym chwalić i o tym powiedzieć, skoro otrzymujemy niewielką ilość zgłoszeń, czy też... Jest tak źle, że trzeba o tym informować. Okazuje się, że jednak to drugie... O czym możemy się przekonać podczas naszych spotkań twierdzi Rafał Wrzosek Sekretarz Wspólnoty.
- Niestety mieszkańcy dopiero decydują się na interwencje i biorą sprawy w swoje ręce, kiedy dana sytuacja wpływa na ich życie, egzystencję bądź w pewnym stopniu obciąża ich finansowo. Przykro jest to stwierdzić, ale nie wszyscy mieszkańcy garną się do tego, aby pomóc innym bezinteresownie bądź wtedy, kiedy ta pomoc jest bardzo potrzebna. Musimy zrozumieć, że bez naszej pomocy nasz sąsiad, rodzina bądź obca osoba sama nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z problemami, które ją dotknęły - relacjonuje Dariusz Mrozicki Przewodniczący Wspólnoty.
- Chcemy, aby mieszkańcy zmienili swoje podejście. Do tej pory spotykamy się z sytuacjami, kiedy mieszkańcy twierdzą, że nie interweniują, bo "ich to nie dotyczy", "bo nie chcą się wtrącać" bądź "naprzykrzać", "bo tutaj nikt niczego nie zgłasza, więc ja również nie mam zamiaru" - tak na prawdę nie chcą mieć z tym nic wspólnego, bo to ich nie dotyczy, sytuacja się zmienia, kiedy dany problem się rozrasta i dotknie ich samych - informuje Stanisława Stelmachowska członek Wspólnoty.
Rada Wspólnoty Samorządowej przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców w każdy czwartek w godzinach od 17.00 do 19.00.
Źródło: um.walbrzych.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej