Drużyna - słowo to określa grupę osób tworzących zespół i działających wspólnie.
Taką drużynę utworzyły dwie instytucje powiatu świdnickiego i miasta Świdnica, aby wspólnie opracować założenia projektu nazwanego „Drużyna”.
- Chcemy wspólnie działać i pomagać potrzebującym, ofiarom przemocy. Razem również chcemy walczyć o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszych miast i miejscowości – mówią zgodnie Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy oraz Zygmunt Worsa, świdnicki starosta.
Już w czwartek, 26 marca zaplanowano konferencję nt. przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. W jej ramach przewidziano warsztaty dla zainteresowanych edukacją (m.in. rodziców, krewnych), jak i dla profesjonalistów. Faktycznych działań jest więcej. Od stycznia w ramach projektu uruchomiono „media zaufania”, gdzie poprzez stronę internetową zupełnie anonimowo można zgłaszać swoje problemy i trudne, wymagające pomocy specjalistów, sprawy. Na tym nie koniec. Od jesieni 2008 r. działa grupa wspierająco-edukacyjna dla pracowników socjalnych. Dzięki temu także i oni mogą liczyć na wsparcie i pomoc psychologa podczas organizowanych dwa razy w tygodniu trzygodzinnych „superwizji”.
Źródło: um.swidnica.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej