Od młodych zawodników Górnika Wałbrzych: Już tylko dwa tygodnie pozostały Kadetom Górnika do rozpoczęcia rozgrywek, a klub nie potrafi zagwarantować 12 kompletów jednakowych strojów, w których mogliby reprezentować biało-niebieskie barwy. Jakiś czas temu młodzi zawodnicy wraz z trenerem wyszli z propozycją kupna nowych strojów dzieląc koszty między klub i zawodników. Pomysł jednak nie znalazł poparcia wśród kierujących klubem. Okazało się, że klub może kupić stroje, lecz cały koszt ponoszą Kadeci. Jedynym wkładem finansowym Górnika byłyby kupione przez klub bluzy na rozgrzewkę, z których zawodnicy mogliby korzystać podczas sezonu .Kwota jaką muszą zebrać to ok. 2500zł za 12 kompletów białych (koszulki i spodenki) oraz 12 kompletów niebieskich. Dzieląc to na 12 zawodników wychodzi ok. 200zł. Patrząc na to, że mamy wrzesień, jest to bardzo duży wydatek dla rodziców młodych Górników i okazało się, że nie wszystkich niestety na to stać. Pierwszy miesiąc szkoły wiąże się z ogromnymi wydatkami szkolnymi (nowe książki, artykuły szkolne, ubezpieczenie itd.) oraz z wydatkami związanymi właśnie z grą w klubie (specjalistyczne badania lekarskie, nowe buty na sezon). W związku z zaistniałą sytuacją Kadeci zwracają się z prośbą do kibiców Górnika Wałbrzych (osób prywatnych, firm) o jakiekolwiek wsparcie finansowe.
Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt pod adres mailowy: marcind@hm.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej