W Wałbrzychu działa policyjny program pod nazwą "Stop 24”. To program prewencyjny, którego głównym celem jest zapobieganie kradzieżom samochodów.
Zapobieganie zdaniem autorów programu odbywa się poprzez psychologiczne oddziaływanie na potencjalnych sprawców kradzieży z jednej strony, a z drugiej strony ułatwienie policjantom ujawniania i zatrzymywania sprawców kradzieży pojazdów. Istotą projektu jest oznakowanie pojazdów, których właściciele deklarują, iż z reguły nie jeżdżą pojazdami w wybranych godzinach nocnych . Pojazd taki oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację przez policję, a znajdujący się w tym czasie w ruchu musi wzbudzić podejrzenie, że może być kradziony. Fakt ten obliguje policjantów do podjęcia kontroli i sprawdzenia tożsamości kierującego.
Jak zgłosić akces przystąpienia do programu ? Cała procedura polega na zgłoszeniu się do najbliższej jednostki policji, według miejsca zamieszkania. Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza akcesyjnego oraz nalepieniu na przedniej i tylnej szybie znaku programowego. Naklejki przykleja się od wewnętrznej strony szyb. I w ten sposób usunięcie jego od zewnątrz jest niemożliwe. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że nalepki wykonane są z folii bardo trudno usuwalnej z powierzchni szyby. Po wypełnieniu formularza, każdy otrzyma dwie naklejki oraz zostanie wydane upoważnienie, dokument, który wraz z dokumentami pojazdu (dowodem rejestracyjnym) będzie upoważniał do kierowania pojazdem w imieniu właściciela. Każdy pojazd ze znakiem programowym w godzinach nocnych będzie poddawany obligatoryjnej kontroli drogowej. Upoważnienie, o którym mowa jest podpisane przez właściciela samochodu. Poza terenem powiatu wałbrzyskiego jak również poza województwem, każdy policjant będzie zobowiązany do kontroli takiego samochodu i skontaktowania się z jednostką wprowadzającą do programu pojazd, aby sprawdzić poprawność danych, ewentualnie ustalić kontakt z właścicielem samochodu.
(ara) / regionalnatv.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej