Ponad 70 tysięcy złotych wydała gmina Wałbrzych na trzy place zabaw. Pojawiły się one przy ulicy Średniej, Kani i Niepodległości. Tym samym na terenie miasta jest już ponad 20 gminnych placów zabaw. Plac zabaw przy ul. Niepodległości został wyposażony, jako pierwszy w Wałbrzychu, obok urządzeń zabawowych, także w urządzenia rekreacyjne i sportowe: przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha, ławka do ćwiczeń ud, twister oraz stół do tenisa stołowego. - Ten plac zabaw cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wynika z tego, że doposażenie placu w urządzenia służące nie tylko dzieciom było strzałem w dziesiątkę - podkreśla Ewa Frąckowiak, rzecznik prezydenta Wałbrzycha. Oprócz utworzenia całkiem nowych placów zabaw, w tym roku wymieniono również urządzenia zabawowe na terenie placu zabaw przy Domu Dziecka "Rodzinka".
Plac ten został dodatkowo wyposażony w stół do gry w tenisa stołowego. Wartość zamontowanych urządzeń na tym placu to kolejne 26 tysięcy złotych. W 2008 roku zostały też zakupione dwa kosze do gry w koszykówkę podwórkową o wartości ponad 7 tysięcy złotych. Zostały one zamontowano na skwerze przy ul. Witosa. - W 2009 roku planujemy urządzenie kolejnych placów, na których obok urządzeń zabawowych zostaną zamontowane urządzenia rekreacyjne i sportowe. Od dnia 1 września wszystkie nowo urządzone place zabaw zostały objęte umową na bieżące utrzymanie, którą gmina Wałbrzych zawarła z Wałbrzyskim Centrum Zatrudnienia Socjalnego w Wałbrzychu. Place te zostaną wyposażone w tablice informujące o regulaminie korzystania z placu oraz w dodatkowe kosze na śmieci - zapewnia Ewa Frąckowiak, rzecznik prezydenta Wałbrzycha.
Źródło: (RAD) / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej