Wyremontowany dzięki społecznej inicjatywie Oddział Dziecięcy noworudzkiego szpitala został oficjalnie otwarty 27 kwietnia br.
W otwarciu udział wzięli: przedstawiciel wiceministra zdrowia Jakuba Szulca - Maciej Awiżeń, poseł Monika Wielichowska, starosta kłodzki Krzysztof Baldy, wicestarosta kłodzki Marek Jagódka, przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Kłodzkiego Leszek Ujma, dyrektor SP ZOZ Kłodzko dr Aleksander Niedzielski, radny powiatu kłodzkiego i członek Rady Społecznej przy SP ZOZ Kłodzko Paweł Marciniak, burmistrz Tomasz Kiliński, wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, przewodnicząca Rady Gminy Teresa Październiak, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Behan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Frącek, reprezentujący sponsorów – Czesław Kantorski i Wiesław Miśkiewicz.
Gości przywitał i z dumą oprowadził po oddziale, relacjonując zakres wykonanych prac, jego ordynator dr Dariusz Zabłocki.
Inicjatywa remontu zagrożonego likwidacją oddziału dziecięcego podjęta przez władze miasta spotkała się z przychylnością władz powiatu oraz ogromną życzliwością i zaangażowaniem władz gminy Nowa Ruda i gminy Radków, wielu firm, przedsiębiorców i prywatnych osób, którym na sercu leży dobro małych pacjentów, pozwalając zachować oddział dziecięcy w obecnym miejscu. O zakresie wykonanych w ramach remontu prac pisaliśmy już na łamach Informatora Samorządowego. Przypomnijmy tylko w skrócie, że dokonano wymiany poszycia dachowego i rynien, instalacji c.o., stolarki okiennej, wyremontowano wszystkie sale i pozostałe pomieszczenia szpitalne, zainstalowano monitoring sal chorych.
Ordynator D. Zabłocki podkreśla, iż wszystkie dokonane modernizacje wpisują się w normy i standardy unijne, czyniąc z oddziału miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom, jak również personelowi szpitala, gdyż standard warunków pracy uległ ogromnej poprawie.
Źródło: um.nowaruda.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej