W dniu 21 września na parkingu SCK w Strzegomiu odbył się festyn profilaktyczny "Pożegnanie lata z gwiazdą" połączony z finałem konkursu ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
W ramach ogólnopolskiej akcji odbyło się 5 konkursów indywidualnych oraz 2 konkursy zespołowe skierowane do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. -Zgodnie z hasłami tegorocznej edycji "Zachowaj Trzeźwy Umysł", czyli "W poszukiwaniu kwiatu paproci" i "Zdobywamy Mont Everest", prosiliśmy młodych ludzi, by znaleźli swoje mocne strony, żeby poszukali w sobie siły i możliwości do pracy nad sobą. Widząc jak wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy, wiem, że warto tę kampanię prowadzić i rozwijać"- wyjaśnia Piotr Adamski, koordynator ogólnopolskiej kampanii.
W konkursie plastycznym wśród laureatów z terenu gminy Strzegom znaleźli się:
- Barbara Pożoga z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Goczałkowie
- Marta Budzowska z PSP nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu
- Marzena Mironiuk z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Goczałkowie
- Monika Betnar z Gimnazjum nr 1 im Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Strzegomiu
W konkursie na ulotkę nagrody otrzymali:
- Michał Budzowski z Gimnazjum nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Strzegomiu
- Krystian Miłosz z Gimnazjum nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Strzegomiu, - Paulina Jewuła - PSP w Jaroszowie,
- Dawid Puchalski - PSP w Jaroszowie.
Nagrody zostały wręczone przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Nasza gmina otrzymała z kolei "alkogogle"- specjalne okulary, które po założeniu imitują stan upojenia alkoholowego. W czasie festynu starsi strzegomianie mogli sprawdzić działanie tych okularów, a młodsi wykazać się kreatywnością i wymyślić hasła promujące walkę z nałogami. Oto niektóre z nich:"Kto pije, krótko żyje", "Narkotyki to tylko szkodniki", "Kto pije i pali, to życie marnuje", "Szanuj życie i nie pij", "Kiedy pijesz, nie siadaj za kierownicą", "Jeśli pijesz i palisz swoje serce ranisz", "Kto pali jest bardziej narażony na raka płuc". Młodsze dzieci mogły wziąć udział w konkursie na najlepszy plakat obrazujący szkodliwość różnego rodzaju używek. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe.
W trakcie festynu próbkę swojego talentu wokalnego zaprezentowały dziewczęta z sekcji muzycznej działającej, pod okiem Marka Rydwańskiego, przy SCK. Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Kashmir, którego liderką i wokalistką jest Katarzyna Pietras - córka jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich piosenkarek - Beaty Kozidrak. Mimo niesprzyjającej pogody, KASHMIR mocnym rockowym uderzeniem porwał do zabawy publiczność. Wokalistka zespołu imponowała umiejętnościami wokalnymi, a także urodą, na co szczególnie zwracała uwagę męska część widowni. Ci, którzy przyszli tego niedzielnego wieczoru na parking przy SCK z pewnością nie żałują. Dziękujemy zespołowi KASHMIR za gorącą atmosferę w czasie koncertu oraz gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.
Warto dodać, że festyn profilaktyczny i koncert gwiazdy zostały sfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Strzegom.
Źródło: strzegom.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej