W poniedziałek, 29 września, odbędą się pierwsze szkolenia z zakresu profilaktyki HIV/AIDS dla pracowników pomocy społecznej oraz dla pracowników służb mundurowych.
Tematyka szkolenia obejmie:
- medyczne aspekty HIV/AIDS,
- testowanie w kierunku HIV - decyzje,
- antykoncepcja a HIV/AIDS,
- używanie środków psychoaktywnych a HIV/AIDS,
- aktywność seksualna a ryzyko zakażenia HIV,
- rzeczywistość osób żyjących z HIV.
Szkolenie przeprowadzą specjaliści - lekarze z Kliniki Chorób Zakaźnych we Wrocławiu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny i zakończy się otrzymaniem certyfikatu lub zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Czas trwania szkolenia - ok. 5 godzin.
Szkolenie dla pracowników pomocy społecznej - pracowników socjalnych MOPS w W-chu odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, ul. Beethovena 1-2 od godz. 900. Do udziału w szkoleniu zostali zaproszeni również pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu.
Szkolenie dla pracowników służb mundurowych - strażaków odbędzie się w sali szkoleniowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu przy ul. Matejki 5 od godz. 900.
Kolejne szkolenia dla pracowników oświaty, ochrony zdrowia oraz służb mundurowych odbędą się 30 października.
Na organizację szkoleń Gmina pozyskała dotację w wysokości 4.500 zł z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
Ewa Frąckowiak
Rzecznik Prasowy Prezydenta Wałbrzycha
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej