12 października br o godz,13,00 już po raz piąty w ramach kampanii Pola Nadziei dzieci i młodzież naszego miasta spotykajsię przy Hospicjum im. Jana Pawła II by wspólnie budować piękne dzieło, jakim jest działalność hospicyjna w Wałbrzychu. Jak co roku spotykamy się z władzami miasta w szczególnym miejscu.
Już w najbliższy wtorek odbędzie się pierwsza część tej wyjątkowej akcji. Najmłodsi przedstawiciele naszego miasta zasadzą… cebulek żonkili,by za kilka miesięcy wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca zebrać je i dokończyć dzieło wychodząc na ulice naszego miasta i wręczając kwiaty Wałbrzyszanom i zbierając fundusze na działalność Wałbrzyskiego Hospicjum. Corocznie w żonkilową akcję włączają się placówki oświatowe z Wałbrzych i regionu. W tym roku w akcję zaangażowała‚się rekordowa liczba szkół ,z ponad 200-stu młodymi Wałbrzyszanami oraz z młodzieżą ościennych miejscowości.
Swój udział zgłosiło 29 placówek. Pola Nadziei dzięki przyjemnej i radosnej formie uwrażliwiają dzieci i młodzież ‚na potrzeby ludzi chorych, pacjentów Hospicjum. Druga część kampanii już w kwietniu. Temat przewodni spotkania: Pomoc dzieciom osieroconym przez pacjentów Hospicjum.
Do zobaczenia we wtorek 12 października .
źródło: opiekapaliatywna.hb.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej