Każdy z nas na własnej skórze może odczuć chłodniejsze noce i poranki oraz wpływ kosztów związanych z ogrzewaniem na budżecie rodzinnym. Jak się okazuje, możemy sobie pomóc i odciążyć finanse domowe – wystarczy chcieć! Taką szansę dają nam społecznicy z czterech Rad Wspólnot Samorządowych działających w Wałbrzychu.
Wysokie ceny energii dotykają każdego, niezależnie czy jest posiadaczem samochodu, ma dom lub mieszkanie, czy płaci rachunek za prąd lub gaz. Gdy olej, gaz i węgiel stają się coraz droższe, my dajemy szansę wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha, zarówno tym potrzebującym, jak i tym, którzy wiążą tzw. „koniec z końcem” wykorzystując swój budżet domowy w pełni od początku, aż do końca miesiąca, a niekiedy nawet to im się nie udaje, bo pieniędzy często brakuje! Z pewnością to nie jest nasz debiut, ponieważ jest to drugi cykl naszego przedsięwzięcia, który powołaliśmy do życia 31 sierpnia 2009 roku pod nazwą „Opał za darmo dla Wałbrzyszan!” - informuje Dariusz Mrozicki przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto.
Dajemy szansę mieszkańcom miasta, aby mogli ograniczyć swoje wydatki na opał wychodząc naprzeciw ich problemom. Od 13 października 2010 r. rozszerzamy nasze działania i rozpoczynamy ponowną zbiórkę. W roku 2010, oprócz mebli nadających się tylko do spalenia, będziemy zbierać i pośredniczyć w przekazywaniu wszystkim chętnym drewna opałowego z wycinki, desek, resztek z budowy oraz wszystkich tworzyw drzewnych, którymi można będzie napalić w piecu, aby w domu zrobiło się cieplej w te chłodne dni ... Chcemy już teraz eliminować ryzyko zamarznięcia wśród ludzi, w tych trudnych czasach. Pomożemy mieszkańcom przygotowując ich na czas zimy oraz tym, którzy mają np. meble do wyrzucenia, a nie wiedzą, co mają z tym zrobić, bo nie stać ich na wynajęcie specjalnego kontenera na odpady. Niewykorzystane do niczego odpady staną się odnawialnym paliwem grzewczym dla mieszkańców, którzy wybiorą drewno nawet jako rozpałkę.
Każdy, kto potrzebuje lub przede wszystkim chce oddać meble i inne materiały drzewne, może się zgłosić do Wspólnoty Samorządowej w dzielnicy:
- „Nowe Miasto” przy ul. Piłsudskiego 102 w każdy czwartek
od godziny 1700 do 1900. Akcję koordynuje przewodniczący Dariusz Mrozicki.
Kontakt tel. do biura rady: (74) 665-53-58, lub elektroniczny: rws.nowemiasto@um.walbrzych.pl,
- „Podgórze, Stary i Nowy Glinik” przy ul. Niepodległości 24 w każdą środę od godziny 1600 do 1800. Akcję koordynuje przewodniczący Wiesław Bielawski. Tel. do biura rady (74) 843-41-91,
- „Śródmieście” przy ul. Chrobrego 1/6 w każdy środę
od godziny 1000 do 1200. Akcję koordynuje przewodniczący Piotr Kwiatkowski. Tel. do biura rady (74) 664-43-65
- „Lubiechów” przy ul. Wilcza 12/1. Akcję koordynuje przewodnicząca Agnieszka Domańska. Tel. do biura rady (74) 667-52-09.
źródło: regionalnatv.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej