Młodzieżowa Rada Ziemi Świdnickiej, w której aktywnie działa uczennica Zespołu Szkół w Strzegomiu, Katarzyna Tomczak z kl.III Technikum Informatycznego, podjęła się zorganizowania imprezy charytatywno-rozrywkowej mającej na celu dopełnia oficjalnego programu obchodów Święta Niepodległości na terenie Świdnicy. Pieniądze z tej akcji zostały przeznaczone na rzecz chorej na rzadką chorobę genetyczną dziewczynki Mai Tyczyno.
Impreza odbyła się 11 listopada od godziny 15:00 do godziny 17:00 na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na Zawiszowie w Świdnicy.
Główną częścią programu był mecz piłki nożnej, pomiędzy przedstawicielami komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych na terenie Świdnicy a świdnicką młodzieżą.
Impreza rozpoczęła się od wypowiedzenia kilku zdań na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości i zaśpiewania Hymnu Polskiego.
W przerwie meczu odbył się program artystyczny, a w nim pokazy wokalne, taneczne i akrobatyczne młodzieży i dzieci ze Świdnicy i nie tylko. Podczas całej imprezy zorganizowana zastała również sprzedaż ciast, kawy i herbaty oraz loteria fantowa!
Były do wygrania ciekawe nagrody, a los kosztował tylko 4 zł. Dodatkową atrakcją dla dzieci była obecność przedstawicieli Centrum Twórczej Zabawy "Ale Heca"!
Odbyły się również licytacje wartościowych przedmiotów, np. czapka Otylii Jędrzejczak wraz z autografem. Gośćmi specjalnymi byli: zespół Zero Procent i p. Piotr Betlej z MotoŚwidnica.
źródło: strzegom.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej