Pracownicy wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych okazali się najskuteczniejsi w zwalczaniu szkodnika niszczącego kasztanowce – szrotówka kasztanowcowiaczka. Od siedmiu lat co roku organizują akcję wygrabiania i wywożenia opadłych liści kasztanowców. Zostało to dostrzeżone przez wałbrzyski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin. - Wygrabianie i niszczenie liści jest najbardziej bezpieczną i skuteczną metodą zwalczania szrotówka. Niezwykle cenne są inicjatywy organizowania takich akcji.
Zdecydowany prym wiedzie tu wałbrzyski oddział ZUS - pisze kierownik oddziału WIOR, Dorota Kołodziejczyk- Głowacka. Z obserwacji inspektoratu wynika, że efekt działania pracowników ZUS jest zdecydowanie zauważalny. Kasztanowce objęte opieką przez pracowników ZUS mają się znacznie lepiej, niż drzewa w innych częściach miasta. - Druga część tegorocznej akcji odbędzie się na początku listopada – zapewnia Renata Krajcarz z wałbrzyskiego oddziału ZUS.
Źródło: (Szela) / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej