Jest zielona, ma okno na lepszy świat, miskę na karmę, poduszkę zamiast siana, a nad wejściem wisi czerwone serduszko z napisem "kocham cię" - tak wygląda tylko jedna z 25 psich bud wykonanych przez dzieci. Akcja "Dach nad głową", która odbyła się 8 listopada to strzał w dziesiątkę, czyli prosto w sam środek dziecięcych serc. Na pytanie czy należy pomagać bezdomnym zwierzętom, każde dziecko odpowiadało twierdzą- co. Co więcej, atmosfera konkursu polegała na zdrowej rywalizacji. Szlachetny cel uświęcił środki, a to w konsekwencji sprawiło, że dla dzieci najważniejsze okazało się niesienie praktycznej pomocy, a nie walka o główną nagrodę. - Nie chcę nagrody, chcę tylko pomóc. I wzięłabym udział w akcji po raz kolejny, mimo tego, że się trochę zmęczyłam i ubrudziłam - mówiła Karolina Mazur, dziesięciolatka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałbrzychu. - Akcja jest po prostu dobra, bo uwrażliwia dzieci na wyrządzane zwierzakom zło. Budy się przydadzą.
Wałbrzychu. - Akcja jest po prostu dobra, bo uwrażliwia dzieci na wyrządzane zwierzakom zło. Budy się przydadzą. Te, które zbudowały zespoły są bardzo ładne. I chociaż psy je na pewno zniszczą, ważne jest, że będą miały nowy dom. Każda taka pomoc jest potrzebna - komentował akcję Marian Białek, pracownik wałbrzyskiego schroniska uczestniczący w sobotnich pracach. Aż trudno uwierzyć, że to właśnie dzieci próbują naprawić zło, które niejednokrotnie wyrządzają dorośli. - Bywają ludzie bez serca. Najpierw biorą psa, potem okazuje się, że nie pasuje on do wystroju wnętrza, albo jest zbyt duży i oddają psa do schroniska - komentował pracownik. Natomiast dzieci były i są przekonane, że psa bierze się pod opiekę z dobrego serca, a nie po to, aby ładnie wyglądał leżąc na kanapie w salonie. Być może nowe budy, które otrzyma aż 18 psów z dzierżoniowskiego schroniska i aż 14 psów z wałbrzyskiego schroniska, sprawią, że najbliższa zima będzie dla bezdomnych zwierząt o wiele łagodniejsza. - Jak są dzieci to są emocje. A jak są emocje, to jest najlepiej. Pomysł wziął się stąd, żeby były emocje, a dzieci okazują je najszybciej - komentował akcję Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy, organizatora akcji. - Emocje owszem były i to te jak najbardziej pozytywne. Ekipy działały konstruktywnie, z wcześniej ustaloną strategią. Niektóre nawet pracowały nad planem dekorowania budy cały tydzień poprzedzający konkurs. Już możecie Państwo podziwiać efekty! Już możecie głosować na Waszym zdaniem najładniejszą budę! Wystarczy tylko, że dokonacie zakupu w świdnickim Leroy Merlin i zagłosujecie na jedną z bud wystawionych na ekspozycji. Organizator przygotował specjalne formularze, na których można wyrazić swoją aprobatę. Głosować można do 16 listopada, do godziny 20:00. Zbiorowość klientów Leroy Merlin funkcjonuje na prawach jednego z czterech członków jury. Pozostali członkowie to: dyrektor Leroy Merlin Świdnica, przedstawiciel schroniska w Dzierżoniowie, przedstawiciel schroniska w Wałbrzychu. Każdy, kto weźmie udział w głosowaniu, ma szansę wygrać nagrodę główną w postaci "Skrzynki Majsterkowicza", wartej 500 zł. Losowanie tej nagrody odbędzie się 16 listopada o godz. 20:15. Poza tym zespół, którego buda okaże się tą najładniejszą, wygrywa całodniowy pobyt we Wrocławskim Parku Wodnym, natomiast szkoła zwycięskiego zespołu w nagrodę otrzyma kupon o wartości 1000zł do wykorzystania w świdnickim Leroy Merlin. Wyniki konkursu "Dach nad głową" każda szkoła otrzyma w formie pisemnej po 20 listopada - dodaje dyrektor Burdziełowski.
Źródło: (RAD) / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej