W ramach Programu Wolontariackiego Toyoty została zawarta umowa wsparcia gwarantująca finansowanie programu poprawy estetyki i bezpieczeństwa w ROD „Słoneczne wzgórze”. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu obydwu stron, w tym działkowca i pracownika Toyoty w jednej osobie, Eryka Antoniewicza. Program Wolontariacki Toyoty jest częścią działań firmy w obrębie CSR, czyli programu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Działkowcy wspólnie z Toyotą realizują działania mające na celu poprawę sytuacji w Ogrodzie. Jest to akcja, rozwiązująca konkretny problem – Dom Działkowca wymagał remontu. Dotacja celowa przekazana przez Toyotę pomogła rozwiązać ten problem. Takie działania są szczególnie cenne i skuteczne - szybkie i związane z określonymi potrzebami. Toyota Motor Manufacturing Polska Sp. z o.o. prowadzi działania lokalne w rejonie Wałbrzycha, natomiast w całej Polsce obecne są instytucje otwarte na współpracę i warto żebyśmy taką współprace nawiązywali. Milionowa rzesza polskich działkowców jest doskonałym, wszechstronnym partnerem, zdolnym do zróżnicowanych działań.
Wśród nas są ludzie wielu talentów, o bogatym doświadczeniu, mogący współtworzyć platformy porozumienia dotyczące rozmaitych zagadnień. ROD „Słoneczne Wzgórze” uzyskał wsparcie finansowe dzięki dobremu porozumieniu z Toyotą, a wałbrzyski oddział produkcyjny Toyoty dał się poznać jako firma dbająca o swoje otoczenie. Dostrzegamy szerokie pole do dalszej współpracy i będziemy informować o rozwoju realizowanego obecnie projektu.
ŹRÓDŁO: 30MINUT.PL
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej