Aż 400 nauczycieli i ponad 4 tysiące uczniów ze 127 szkół Dolnego Śląska i Saksonii wzięło udział w projekcie unijnym „ Razem w pełni sprawni”.Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO ,,Bliżej Dziecka” jako jedyna w Świdnicy dostała za swoją działalność wyróżnienie. Na początku marca tego roku w Wojcieszycach miała miejsce konferencja podsumowująca projekt ,,Razem w pełni sprawni”. Zadanie realizował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z niemieckim stowarzyszeniem Frauen auf dem Weg nach Europa. W zadaniu tym wzięło udział około 400 nauczycieli i ponad 4 tysiące uczniów ze 127 szkół Dolnego Śląska i Saksonii. Wśród zaangażowanych placówek znalazła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO ,,Bliżej Dziecka”, która została wyróżniona przez organizatorów projektu.-Nasza działalność ma na celu uwrażliwianie dzieci na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych oraz pokonywanie stereotypów i zahamowani przed ,,innością”.-mówi Teresa Gomułka jedna z nauczycielek biorąca udział w projekcie. Wicemarszałek województwa Radosław Mołoń na konferencji w Wojcieszycach, wręczył nagrody najaktywniejszym szkołom uczestniczącym w projekcie, zaś Szkoła ,,Bliżej Dziecka” jako jedyna ze Świdnicy znalazła się wśród wyróżnionych placówek. Nagrodą był odtwarzacz DVD, dyktafon i inne materiały dydaktyczne. Uhonorowane zostały również uczennice ze świdnickiej szkoły, Weronika Twardowska, która zajęła II miejsce i Katarzyna Skrzypkowska, która otrzymała wyróżnienie. Nagrodzone prace plastyczne, literackie i fotograficzne uczniów znalazły się w specjalnie wydanym albumie. Opiekunami ze szkoły były: Marta Krzesak- koordynator szkolny, Joanna Gomułka, Agnieszka Ligocka oraz Aneta Wiaderna -Trusiuk. Izabela Patro
źródło: 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej