Ostateczny odbiór nowego zakładu opieki zdrowotnej w Świdnicy zakończony. Przy ul. Westerplatte 47 powstał zupełnie nowy budynek. Fundusze na budowę poradni dla uzależnionych od alkoholu i ich rodzin przeznaczyło miasto ze swojego budżetu. Inwestycja kosztowała 1,98 mln zł. – To zupełnie nowy obiekt, w którym podopieczni zmagający się z uzależnieniami nie tylko będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc, ale będzie to się działo w dobrych i sprzyjających warunkach, co również ma duże znaczenie. Stąd decyzja o zrealizowaniu inwestycji, która będzie służyła nie tylko mieszkańcom z problemami uzależnień, ale również podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – W nowej poradni zdecydowanie poprawią się warunki dla pacjentów walczących z uzależnieniami i ich rodzin. Oprócz bardzo dobrego standardu będziemy mogli poszerzyć ofertę pomocy przeznaczoną dla uzależnionych od alkoholu, narkotyków, czy też hazardu oraz uwikłanych w problem przemocy w rodzinie.
Na ul. Westerplatte przeniesione zostaną: Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Terapii Uzależnień, które obecnie działają przy ul. Chrobrego – mówi Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. – Do budynku przeprowadzi się także sekcja terenowa pracowników socjalnych, którzy będą obsługiwać rejon dolnej Świdnicy, czyli m. in. os. Zarzecze i Kraszowice. Mieszkańcy z tego rejonu miasta będą mogli w bardziej dogodnym miejscu załatwiać swoje sprawy. Natomiast pracownicy socjalni będą bliżej środowiska, w którym żyją ich podopieczni. Uruchomienie ośrodka w nowym miejscu planowane jest na drugą połowę maja. Budowę obiektu zrealizowała wałbrzyska spółka MAX. Poradnia dla osób uzależnionych ma 331,36 m2 powierzchni użytkowej budynku, a kubatura obiektu to 2.494,91 m3. Obiekt przyjazny jest dla osób niepełnosprawnych. Teren został ogrodzony i na nowo zaaranżowany, a na miejscu przewidziano również parking. (red)
źródło: 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej