Parędziesiąt wózków inwalidzkich, kul, lasek i tak zwanych balkoników rozdano w Wałbrzychu osobom potrzebującym. Sprzęt rehabilitacyjny, który przyjechał aż ze Stanów Zjednoczonych trafił do osób niepełnosprawnych dzięki amerykańskiej organizacji „Joni and Friends” oraz jej polskiemu odpowiednikowi. Dobrane na wymiar oraz po uwzględnieniu preferencji ich przyszłego użytkownika – w Wałbrzychu nieodpłatnie udostępniono potrzebującym wózki inwalidzkie. Sprzęt rehabilitacyjny trafił do miasta aż zza oceanu. Jego dystrybucją zajęła się w mieście fundacja Jesus Christ Security z Boguszowa Gorc. Chętnych do skorzystania z bezpłatnej oferty nie brakowało. Cena wózka inwalidzkiego może wynieść nawet parę tysięcy złotych. - Trafiamy przede wszystkim do osób, które są w faktycznej potrzebie. Takim, którym jest ciężko, a powinny posiadać wózek inwalidzki. – tłumaczy Delinda Carr ze stowarzyszenia Joni and Friend.-
Niektórzy potrzebują drugiego, gdyż ciężko przewozić im ich własny w inne miejsce. Są też takie osoby, których wózek jest już stary i zniszczony, lubnigdy nie byli w stanie go dostać. Pomagamy zatem tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują – mówi prezes amerykańskiej organizacji. Wózki pozyskano w Stanach Zjednoczonych. Choć są używane, zostały całkowicie odrestaurowane przez wolontariuszy. W ich remont zaangażowani są więźniowie osadzeni w warszawskim zakładzie karnym. Organizacja rozdaje sprzęt rehabilitacyjny w całej Polsce. W Wałbrzychu podobną akcję przeprowadziła już 4 lata temu. - Tego typu sprzęt rozdajmy już ponad 15 lat. Są to nie tylko wózki, ale również kule inwalidzkie, laski, chodziki czy balkoniki – wymienia Mariola Zaręba ze stowarzyszenia „Joni i Przyjaciele”, polskiego odpowiednika amerykańskiej organizacji. Z potrzebującymi zostały przeprowadzone krótkie wywiady. Wywnioskowano z nich do czego potrzebny będzie im sprzęt rehabilitacyjny oraz jakie mają wobec niego oczekiwania. Wolontariusze pomagali dopasowywać wózki na wymiar, a w razie potrzeby poddawali je małym przeróbkom. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort poruszania się z nowym sprzętem. Sgt. Pepper
źródło: 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej