3, 5 tysiąca złotych, które wpłyną na fundusz stypendialny, udało się zebrać klubowi Rotary Świdnica – Wałbrzych. Podczas specjalnego pikniku odbyła się aukcja przedmiotów, pokaz jeździectwa oraz występ ubiegłorocznych stypendystów. - Cel, jaki przyświeca temu piknikowi, to zasilenie funduszu rotariańskich stypendiów edukacyjnych. Udało nam się udzielić już 75 takich wyróżnień. W poprzednim roku dostało je aż 16 uczniów – podkreślał podczas spotkania Artur Mazurkiewicz, Prezydent Klubu Rotary Świdnica – Wałbrzych. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać niecodzienny pokaz jeździectwa. Mistrzowie w ujeżdżaniu koni, zaprezentowali charakterystyczny styl West oraz Trail. Pokazano również jak poruszać się konno bez uprzęży oraz wędzidła, czyli na oklep. Wszystkie konkurencje wymagały użycie tylko jednej ręki do prowadzenia zwierzęcia. - Tradycja konkurencji „West” wywodzi się z Dzikiego Zachodu. – opowiada Marek Misiek z „Meta Riding Team” - Druga ręka była zawsze potrzebna, żeby rzucać lassem, strzelać z pistoletu, czy otwierać zagrody dla bydła – tłumaczy mistrz jeździectwa. Rotarianie na własne oczy zobaczyli również, że corocznie przyznawane stypendia, mają swoje odzwierciedlenie w rozwoju młodych ludzi. Bartosz Peter, tegoroczny maturzysta i uczeń Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu ma na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach kulinarnych.
Mistrz zaprezentował tym razem niekonwencjonalny zestaw przystawek. - Zaproponowałem na wstępie małe danie wegetariańskie. Jest to galaretka z buraka, w środku mus z białego sera, tymianku i botwinki. Przygotowałem również filet z kurczaka, gotowany w niskiej temperaturze, z musem z pomarańczy i płatkami chabrów, czyli jadalnych kwiatów - opisuje Bartosz Peter, stypendysta Klubu Rotary. W ubiegłym roku, stypendium rotariańskie powędrowało również w ręce Świdniczanki, Pauliny Lendy. Młoda piosenkarka odniosła sukces w programach muzycznych i konkursach wokalnych. Planuje również wydanie swojej debiutanckiej płyty akustycznej. Głównym punktem pikniku była jednak aukcja przedmiotów, z której dochód został przekazany właśnie na cel rotariańskiego funduszu stypendialnego. Zlicytowano między innymi trzy satyryczne rysunki Andrzeja Mleczki, 30-letnie wino, statuetkę znanej artystki oraz płytę Leny Ledoff „Komeda – Chopin – Komeda”. Stypendia rotariańskie wpisują się w działalność filantropijną klubu i są przyznawane od 6 lat. W poprzednim roku otrzymało je aż 16 młodych ludzi z regionu. - Widać sukces tej inicjatywy i uważam, że są to właściwie przekazane pieniądze - podkreśla Edward Szywała, członek honorowy Klubu Rotary Świdnica – Wałbrzych. – Dzięki nim, młodzi ludzie mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności i osiągania sukcesów – mówi Rotarianin. Piknik rotariański był ostatnią inicjatywą podejmowaną przez ustępującego ze stanowiska prezydenta klubu, Artura Mazurkiewicza. Jego następcą na kolejną kadencję został Andrzej Siennicki. Sgt. Pepper
źródło: 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej