Bezpłatne sprawdzanie poziomu cukru, atrakcje dla najmłodszych oraz niecodzienny mecz piłki nożnej – a wszystko to podczas festynu w ramach obchodów akcji „Hospicjum to też życie”. Wydarzenie, które promować ma idee przyświecające wałbrzyskiej placówce odbędzie się w niedzielę, 30 września na stadionie w dzielnicy Piaskowa Góra. Hospicjum Stacjonarne imienia Jana Pawła II to ośrodek opiekujący się osobami w terminalnych fazach swojej choroby. Z racji wykonywanej przez placówkę misji, kojarzy się ona z miejscem o ponurej atmosferze. Kampanie społeczna „Hospicjum to też życie” przybliżyć ma idee ośrodka. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Właściwa komunikacja pomiędzy personelem a chorym”. - Jeżeli jest ona zaburzona, to występuje cały szereg zakłóceń, zarówno ze strony pacjenta, jak i jego rodziny oraz naszych pracowników - przyznaje Henryka Kowalczyk Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu. – To doprowadza z kolei do niezrozumienia, walki ze wszystkim, a w naszym przypadku wiąże się to z wypaleniem zawodowym – tłumaczy.
- Jest to próba wytłumaczenia na czym polega istota godnego umierania. Takiego stanu, w którym osoba chora jest pogodzona ze swoim losem i spełniona we wszystkich aspektach życia – dodaje Konrad Kudłacik z wałbrzyskiego Hospicjum Stacjonarnego. Z okazji inauguracji kampanii społecznej „Hospicjum to tez życie” odbędzie się festyn dla mieszkańców miasta. Podczas tego wydarzenie będą miały miejsce występy, konkursy dla dzieci, degustacje domowych wypieków, loterie, a także przejażdżki bryczkami. Rozegrany zostanie również specjalny mecz piłkarski, pomiędzy pracownikami hospicjum, a funkcjonariuszami wałbrzyskiej policji. -Taka formuła sprawia, że będzie to impreza otwarta. Angażuje się w nią wiele osób, a wokół niej można zbudować cały szereg wydarzeń towarzyszących. Dzięki temu całe rzesze mieszkańców dowiedzą się jaka jest idea hospicjum, kto tu przebywa i pracuje – tłumaczy Konrad Kudłacik. Akcja„ Hospicjum to też życie” już w niedzielę, 30 września na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Początek o godzinie 10.00 Sgt. Pepper
źródło: 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej