Chcesz gościć w swoim domu najodważniejsze dzieci świata? Startuje projekt Brave Kids 2015 w Wałbrzychu. Przyjdź na spotkanie informacyjne 11 kwietnia i dowiedz się więcej! Jak zostać polską rodziną najodważniejszych dzieci świata? Należy przyjść 11 kwietnia na spotkanie informacyjne do Hotelu Maria przy ul. Wrocławskiej 134b w Wałbrzychu, o godz. 16:00. Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Będzie można spotkać się także z rodzinami, które gościły już dzieci w ubiegłym roku. Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie.
– W 2014 roku projekt Brave Kids debiutował w Wałbrzychu, ale jego przebieg przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Młodzi artyści, którzy przyjeżdżają do nas w ramach tego przedsięwzięcia, są niezwykli: bardzo otwarci, utalentowani i ciekawi świata. Wszyscy, którzy uczestniczyli w projekcie, zebrali mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Cieszymy się, że znów ta przygoda się zaczyna – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu. Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży, która jest wspaniałym doświadczeniem także dla polskich dzieci. – Po dwóch tygodniach miałam wrażenie, że dostaliśmy od naszych gości więcej niż im daliśmy. Mnóstwo pozytywnej energii, czas wypełniony rozmowami, zabawami, tańcami w domu. Niezwykłe przeżycie – mówi Katarzyna Warbownik-Urbańska z Wałbrzycha, której rodzina w zeszłym roku gościła dwóch chłopców z Zimbabwe.
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej