Zakończyły się warsztaty plastyczne „Malowane jaja – wałbrzyszanie dla Hospicjum” organizowane przez Wałbrzyską Galerię Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych. Gotowe eksponaty – dzieci, młodzieży i wałbrzyskich artystów, można oglądać w galerii przy ul. Słowackiego 26, do 16 kwietnia 2015 roku.
W ramach akcji, artyści oraz uczniowie wałbrzyskich szkół malowali ceramiczne jajka, które – po zakończonej ekspozycji - zostaną przekazane do wałbrzyskiego hospicjum, a następnie sprzedane na licytacji. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie chorych przebywających w wałbrzyskim hospicjum.
W tym roku jaja malowali wałbrzyscy artyści: Barbara Mucha-Brodzińska, Halina Jasionowska, Janina Sakowicz, Alicja Gorbacz - Palacios, Stanisław Możdżeń, Krzysztof Jędrzejec, Jan Pałka, Eugeniusz Kiszczak i Zofia Czerw oraz uczniowie wałbrzyskich szkół: PG nr 9 - Klub Ośmiu Młodzieżowy Wolontariat, PSP nr 23, Zespół Szkół Przyszpitalnych, ZS nr 5, Zespół Szkół Fundacji. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Zgłoszeń było sporo, niestety ze względu na ograniczoną ilość jaj ceramicznych obowiązywała kolejność zapisów. Akcję z malowaniem jaj i przekazywaniem ich na rzecz hospicjum rozpoczęło 4 lata temu wałbrzyskie muzeum. Pomysłodawcą był Piotr Jonek. Od dwóch lat działanie przejęła Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA. Akcję edukacyjną koordynowała Lilianna Masiuk. Jajka ceramiczne oraz farby sfinansowała Gmina Wałbrzych.
Aukcja, na której zostaną wystawione pomalowane jajka odbędzie się 18 kwietnia br. w hospicjum.
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej