Wyjazdowe warsztaty psychologiczne i aktywizacji społeczno – zawodowej oraz spotkanie informacyjno - doradcze - to ostatnie działania podjęte na rzecz osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu. Wkrótce będą kolejne. Wyjazdowe warsztaty zostały zorganizowane w Karpaczu. Beneficjentami warsztatów byli uczestnicy wałbrzyskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, czyli młodzież z niepełnosprawnością intelektualną posiadająca znaczny, umiarkowany lub lekki stopień niepełnosprawności. Organizatorem sesji wyjazdowej było Stowarzyszenie na rzecz ochrony zdrowia psychicznego, działające przy Ośrodku Treningu i Terapii "Dumas". W ramach warsztatów odbywały się zajęcia grupowe i indywidualne
z psychologiem, doradcą zawodowym i rehabilitantem społecznym. Grupa warsztatowa liczyła 12 beneficjentów oraz trzech opiekunów. Sesja umożliwiła uczestnikom skorzystanie z bezpłatnych porad fachowców, którzy na co dzień udzielają wsparcia i pomocy wszystkim, którzy chcą być aktywni zawodowo pomimo trudności wynikających z ich stanu zdrowia.
Organizatorzy zapowiadają, że w grudniu zorganizowana zostanie kolejna sesja wyjazdowa, tym razem dla rodziców osób niepełnosprawnych. Natomiast w wałbrzyskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjno - doradcze dla osób niepełnosprawnych, zorganizowane przez specjalistów z Regionalnego Biura Doradztwa i Kariery z Wrocławia. W spotkaniu uczestniczyło 70 osób, a jego celem było sprawdzenie jakie w Wałbrzychu jest zapotrzebowanie na przeprowadzenie warsztatów lub sesji doradczej dla osób niepełnosprawnych, a także umożliwienie osobom niepełnosprawnym skorzystania z bezpłatnych porad fachowców. W celu skonkretyzowania jakie tematy interesują uczestników spotkania, wszyscy zainteresowani otrzymali do wypełnienia indywidualne ankiety. Na ich podstawie zostanie opracowany program warsztatów. Na zakończenie spotkania został wyświetlony uczestnikom film "Pełnosprawny sukces", który przedstawia osoby niepełnosprawne od strony ich osiągnięć, talentu i zainteresowań. Film doskonale pokazuje jak ważne w życiu osoby niepełnosprawnej jest samozaparcie, wiara we własne siły i możliwości, rozwijanie swoich zainteresowań. Pokazana została ścieżka zawodowa osób, które pomimo niepełnosprawności są aktywne zawodowo i społecznie, rozwijają się intelektualnie i realizują swoje marzenia.
Źródło: (RAD) / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej