Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom” powstała w Boguszowie – Gorcach w 2014. Jednak jej założycielka - Joanna Sobina od kilkunastu lat działa aktywnie - ratując z opresji chore, poszkodowane przez los, wyrzucone, bite i niechciane zwierzęta. Obecnie pod opieką Fundacji przebywa blisko ponad 78 psów i kilkanaście kotów. Dla których szukamy odpowiedzialnych, dobrych domów. Liczba ta stale się zmienia. Na jedno adoptowane zwierzę przypada kilka kolejnych potrzebujących pomocy zarówno weterynaryjnej, jak i behawioralnej. Zadania Fundacji to również interwencje, wizyty przed i po adopcyjne, organizowanie zbiórek na rzecz podopiecznych oraz edukacja społeczeństwa. Krzewienie idei sterylizacji i kastracji zwierząt, która jest kwestią kluczową w zapobieganiu bezdomności.
Mamy pod opieką zwierzęta, które wymagają specjalistycznego leczenia. Między innymi pieska Horacego po wypadku, kotkę Miotełkę po operacji miednicy i łapek, kotkę po operacji oka, szczeniaki z kontenera na śmieci (i wiele innych). Każde z nich wymaga leków, skomplikowanych operacji oraz codziennej pielęgnacji. Sami nie damy rady pokryć wszystkich kosztów, nie mówiąc już o tym, że niektóre zaległe faktury piętrzą nam się na stole.
Osoby zainteresowane finansowym wsparciem naszych działań mogą dokonać darowizny na podane niżej konto:
IDEA bank 58 1950 0001 2006 5234 5541 0002. Potrzebujemy także karmy mokrej i suchej dla psów i kotów oraz środków czystości typu Agent i ręczników papierowych.
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej