- To wspaniałe uczucie móc pomagać innym. Przekonałam się o tym przeznaczając swój brązowy medal olimpijski zdobyty w Pekinie na rzecz leczenia Radka Księżyka z Katowic - powiedziała Agnieszka Wieszczek podczas uroczystości przekazania wywalczonego przez siebie olimpijskiego krążka. - Odczuwam ogromną radość, dumę i satysfakcję, większą niż po wywalczeniu olimpijskiego "brązu", że udało się zgromadzić odpowiednią kwotę potrzebną na operację - te słowa Agnieszka wypowiadała wielokrotnie w przebudowanej hali lekkoatletycznej na wałbrzyskim Nowym Mieście, gdzie odbył się uroczysty i wzruszający finał akcji charytatywnej, zainicjowanej przez naszą zapaśniczkę.
Ten szlachetny czyn podnosi jej wartość jako człowieka i sportowca oraz służy za wzór innym, którzy osiągnęli sukcesy, nie tylko w sporcie. A trzeba koniecznie dodać, że inicjatywę Agnieszki wsparli inni, wyczuleni na ludzkie nieszczęście. Przedstawiciele miejscowych władz, ludzie wałbrzyskiego sportu, znajomi Agnieszki, szczelnie wypełnili piękny obiekt. Na honorowym miejscu zasiadł oczywiście Radek ze swoimi rodzicami oraz Agnieszka. Kulminacyjnym punktem uroczystości, podczas której w wielu oczach zabłysły łzy, było wręczenie medalu przez Radka i Agnieszkę prezydentowi Wałbrzycha Piotrowi Kruczkowskiemu. Od tego momentu medal, który umieszczono w specjalnej gablocie przy hali, będzie mobilizował młodzież do pójścia w ślady Agnieszki. Następnie przedstawiciele Fundacji "Cor Infantis", gromadzącej środki na leczenie dzieci chorych na serce, wręczyli okazałe dyplomy prezydentowi Kruczkowskiemu, senatorowi Romanowie Ludwiczakowi oraz wałbrzyskim przedsiębiorcom, którzy zainspirowani apelem prezydenta miasta, zgromadzili odpowiednia kwotę (leczenie i pobyt Radka w klinice będzie kosztował ok. 60 000 zł.). Dobroczyńcy Radka to: WAMAG S.A., Poland Investments 7 Sp. z o.o., Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i Fabryka Wkładów Odzieżowych "Camela" S.A. Na dyplomach umieszczono dedykację: "Za zaangażowanie w ratowaniu zdrowia i życia dzieci z wrodzonymi wadami serca. Dzięki szlachetnej i bezinteresownej postawie, niesienia pomocy dzieciom, marzenia stają się realne - ich serca biją nadal". W podzięce za charytatywną akcję, Radek wystąpił z krótkim koncertem gry na gitarze. A potem obejrzano pokazową rozgrzewkę i walkę zapaśniczą, w której Agnieszka pokonała przedstawiciela teoretycznie silniejszej płci. 11 - letni Radek Księżyk przejdzie 11 grudnia operację serca w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Monachium, a przeprowadzi ją prof. Edward Malec. Życzymy Radkowi i jego rodzicom, wzruszonym, że spotkali tylu dobrych ludzi, by wszystko skończyło się szczęśliwie. Z pewnością pomoże ogromny pluszowy miś ofiarowany Radkowi na zakończenie uroczystości przez Agnieszkę i jej rodziców. A nasza zapaśniczka otrzyma replikę medalu.
Źródło: Andrzej Basiński / 30minut
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej