„Ogródek aktywnego relaksu” to ostatni z czterech zrealizowanych w tym roku projektów sfinansowanych przez Fundusz Toyoty. Ogródek został oddany do użytku w miniony poniedziałek.
Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu przy wsparciu fabryki Toyoty w Wałbrzychu, innych partnerów projektu oraz wolontariuszy zrealizował przy swojej placówce edukacyjnej przy ulicy Paderewskiego 17 w Wałbrzychu projekt „Ogródek aktywnego relaksu”.
Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu w kształcie czworoboku, przylegającego bezpośrednio do budynku, usytuowanego obok boiska szkolnego. W ramach całej inwestycji została usunięta murawa, teren został wyrównany i pokryty tłuczniem a ciągi pieszych zostały utwardzone. Ogródek został wyposażony w szereg urządzeń do streetworkout’u, stół do gry ping ponga, boisko do petanque oraz siedziska i leżaki. Ogródek ma pełnić funkcje rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkoły, ich rodzin i lokalnej społeczności. W „Ogródku aktywnego relaksu” mogą odbywać się zajęcia wychowania fizycznego oraz wszelkie plenerowe zajęcia integracyjne.
„Najcenniejsze przy realizacji takich projektów jest to, że angażujemy uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie pracują nad jednym projektem, aby później wspólnie z całą społecznością szkolną i lokalną móc korzystać z tego miejsca.” – podkreśla pani Beata Urbaniak, Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Wałbrzychu.
Zgodnie z założeniami Funduszu Toyoty obiekty są ogólnodostępne dla wszystkich chętnych osób i instytucji, które chciałyby z nich skorzystać. Kolejna edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” dla organizacji non-profit z regionu wałbrzyskiego zostanie ogłoszona jesienią b.r.
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej