W szpitalach na Dolnym Śląsku potrzebna krew. Przebywa tam wielu pacjentów, którym Twoja krew może uratować życie. Zapasy krwi grup ujemnych 0 (-), A(-), B (-) oraz grupy 0 (+) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu szybko się kończą, obecnie ich stan jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego krew jest bardzo potrzebna, a mieszkańcy województwa oddający krew są ratunkiem w tej sytuacji dla wielu pacjentów. Liczy się każda kropla krwi…
W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz akcje wyjazdowe.
Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.
Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie na wzajem.
Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów Terenowych Oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/
Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddawanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.
Przypominamy profil Krwiodawcy:
- wiek: 18 - 65 lat
- waga: minimum 50 kg
- bardzo dobry stan zdrowia
- ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
- wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku.
Źródło: starebogaczowice.ug.gov.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej