Na terenie obiektu Hotel Maria & Antonina odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Obejmują one organizację czasu wolnego poprzez gry, zabawę a przede wszystkim naukę języka polskiego. W trakcie spotkań na dzieci czeka zawsze drobny poczęstunek, a przed nimi jeszcze wspólne wycieczki.
Zajęcia realizowane są na podstawie umowy udzielenia świadczenia na organizację czasu wolnego, poprzez przygotowanie i przeprowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży przybyłych do Polski i zamieszkujących na terenie subregionu wałbrzyskiego w związku z konfliktem na Ukrainie. Usługa realizowana jest w ramach projektu „Rozwój Ekonomii Społecznej w subregionie wałbrzyskim” nr RPDS.09.04.00-02-0001/19, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (realizowanego w ramach 9 Osi priorytetowej Włącznie społeczne, Działanie 9.4 Wspieranie gospodarki społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego), zadanie realizowane ramach mechanizmu zakupów interwencyjnych w związku z inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.
Celem działania jest pomoc Beneficjentom Wsparcia, zamieszkującym teren subregionu wałbrzyskiego, poprzez poprawę ich komfortu psychicznego, socjalizację oraz integrację, dzięki organizacji czasu wolnego dla ww. osób.
Działanie to realizowane jest na podstawie umowy udzielenia bezpłatnego wsparcia w postaci organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży przybyłych do Polski w związku z konfliktem na Ukrainie, zawartej pomiędzy Fundacją Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu a Gminą Walim, natomiast realizatorem zadania jest Przedsiębiorstwo 7 NieBo sp. z o.o. w Wałbrzychu.
Źródło: walim.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej