Wałbrzych stawia na świetną zabawę w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy.
Płuca po pandemii to cel tegorocznego finału WOŚP. 28 stycznia na ulicach Wałbrzycha będzie kwestować 260 wolontariuszy. Najmłodszy będzie miał niespełna roczek, najstarszy 71 lat. Większość wolontariuszy to najmłodsi mieszkańcy Wałbrzycha.
WOŚP można już wspierać w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie miasta, gdzie pojawiły się puszki stacjonarne. Te stanęły między innymi w instytucjach, szkołach czy sklepach. Jedna z nich stoi także w Sztygarówce w Starej Kopalni. Działają także wirtualne puszki, do tych, „podpiętych” pod wałbrzyski sztab zebrano już ponad 6 tysięcy złotych.
Miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się 28 stycznia w Starej Kopalni. Zabawa rozpocznie się o godzinie piętnastej i będziemy razem do godziny dwudziestej.
W Łaźni Łańcuszkowej zaplanowano koncerty. Na scenie pojawią się znani i lubiani finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent”, o hiphopowy akcent zadba FRAICHU, a w rockowym klimacie zagra wrocławska grupa RUNKEE, którą tworzą znani i doceniani muzycy. Na scenie pojawią się także grupy taneczne Sirens, Madziara Team, Heenta czy dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 17.
Tegoroczny finał to długa lista atrakcji dla najmłodszych. Na Sali Łańcuszkowej pojawi się specjalny dmuchaniec. W małym centrum nauki SOWA będą łamigłówki, warsztaty sensoryczne i animatorzy, którzy zadbają o to, by dzieciaki się nie nudziły. Na zajęcia zaprasza także Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA i KidsTech.
W tym roku grają z nami służby, które opanują teren Kuźni. Policja pokaże swoje wyposażenie i zabierze na przejażdżkę quadem. Pojawią się psy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych, a strażacy ochotnicy wspólnie ze Strażą Pożarną przygotują symulację katastrofy budowlanej. Każdy będzie mógł także przymierzyć strażacki strój. Wałbrzyski WOPR pokaże, jak ratować życie i prowadzić reanimację. Straż Miejska zaprosi na przejażdżki swoim samochodem, a Sudecka GRUPA GOPR przygotowuje pokaz wysokościowy na wieży widokowej, która stoi na terenie Starej Kopalni.
Do Sztygarówki w czasie finału zapraszamy tych, którzy dbają o zdrowie. Tu będzie można przeprowadzić analizę swojego ciała czy skóry. Poradami będą służyć dietetycy i psychodietetycy.
Finał zakończy się o godzinie dwudziestej światełkiem do nieba, przygotowanym przez Grupę Ognia Impuls.
WOŚP to także licytacje!
Lista przedmiotów i usług, które będą licytowane w czasie tegorocznego finału WOŚP w Wałbrzychu, wydłuża się z godziny na godzinę. Prezydent Wałbrzycha zaprasza na wspólną, stukilometrową wycieczkę rowerem. Koszykarski Górnik Wałbrzych proponuje wspólny trening czy kolację z trenerem Andrzejem Adamkiem, strażacy przekazali na licytację specjalne zaproszenie na wycieczkę do swojej remizy, a dyrektor Filharmonii Sudeckiej proponuje kurs dyrygentury. To tylko wybrane niespodzianki przygotowane na tegoroczny finał. Ich lista, wciąż uzupełniana, jest dostępna pod adresem zpit.pl/licytacje oraz na mediach społecznościowych Starej Kopalni.
Źródło: wok.walbrzych.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej