Kampania profilaktyczna „Trzeźwy umysł, czyli bliżej siebie i innych” realizowana jest w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024.
Projekt ma na celu podniesienie świadomości społecznej mieszkańców gminy Walim na coraz częściej występujący problem przemocy w rodzinie, uzależnień oraz depresji.
Głównym założeniem projektu kampanii jest, aby całe rodziny się zaktywizowały i przyłączyły do wspólnej edukacji poprzez zabawę i aktywne spędzanie czasu wolnego, dlatego do udziału zapraszamy dzieci, rodziców oraz dziadków, aby wspólnie nauczyć się spędzać wolny czas i wykorzystać go na poprawne relacje rodzinne.
W trakcie trwania kampanii przeprowadzone zostaną zajęcia dla dorosłych uczestników – Szkoła dla rodziców i wychowawców. Ponadto stawiamy na dobrą zabawę jako alternatywę spędzania wolnego czasu w przestrzeni wirtualnej. Każdy dobry radosny moment jest także pomocą dla osób, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w organizowanych zajęciach. Spotykamy się podczas wydarzeń gminnych. Informacji szukajcie na plakatach.
Najbardziej zaangażowane rodziny zostaną nagrodzone wyjazdem na wycieczkę profilaktyczną.
walim.pl
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej